Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Новини


Категорії
СКІЛЬКИ, ДЕ, ЩО І ЯК…

Населення. На 1 жовтня 2017р. на території міськради проживало

237,3 тис. осіб. За січень–вересень 2017р. чисельність населення скоротилася на 862 особи.

Оплата праці. Середня номінальна заробітна плата штатного працівника
у III кварталі 2017р. становила 6102 грн, що на 1,2% більше середнього рівня
по області.

Сума невиплаченої заробітної плати на 1 жовтня 2017р. становила
4,6 млн.грн, що на 28,9% більше ніж на 1 вересня 2017р.

Капітальні інвестиції. За січень–вересень 2017р. підприємствами та організаціями міста освоєно 1620,9...

З 1 СІЧНЯ НАСТУПНОГО РОКУ В ОДА ЗАПРАЦЮЄ СИСТЕМА ЕЛЕКТРОННОГО ДОКУМЕНТООБІГУ

Впровадження в обласній державній адміністрації системи електронного документообігу було обговорено на засіданні науково-технічної ради під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Андрія Коломійцева.

Директор департаменту інфраструктури та промисловості облдержадміністрації Олександр Корнюша відзначив, що впровадження цієї системи одна із головних вимог Кабінету Міністрів України, адже центральні органи виконавчої влади вже використовують у своїй роботі електронний документообіг. Відповідно, з 1 січня 2018-го...

КОМАНДИР У ВІЙСЬКОВОМУ І ЦИВІЛЬНОМУ ЖИТТІ: ЯК КРОПИВНИЦЬКИЙ АТОВЕЦЬ З ІНВАЛІДНІСТЮ СТАВ УСПІШНИМ

Служба зайнятості надає комплекс соціальних послуг військовослужбовцям, демобілізованим із зони проведення АТО, зокрема, сприяє їм у працевлаштуванні на вільні робочі місця та вакантні посади, започаткуванні власного бізнесу, професійному навчанні; забезпеченні тимчасової зайнятості та ін.  

Загалом упродовж поточного року, соціальними послугами центрів зайнятості скористались 2161,  у т.ч. 63 інваліда-учасника АТО. Всього було працевлаштовано  548 осіб учасників АТО. Проте, внаслідок об’єктивних чи суб’єктивних причин...

В НОВОАРХАНГЕЛЬСЬКІЙ ЦРЛ РОЗПОЧАТО РЕМОНТ КІЛЬКОХ ВІДДІЛЕНЬ

Задля збереження та розвитку медицини в районі влада і надалі збільшує фінансування центральної районної лікарні. Так, на заміну вікон у терапевтичному та пологовому відділеннях було виділено 195 тис.грн. А на черговій сесії районної ради додатково виділено ще 400 тис.грн для проведення ремонту в реанімаційному відділенні районної лікарні.

Голова райдержадміністрації Сергій Васильченко, голова районної ради Олег Сова, головний лікар ЦРЛ Олена Прийма та директор Благодійного фонду “Розвиток Новоархангельщини” Валентина Крамар...

ВИКРИЛИ ТЕРОРИСТІВ

Співробітники Служби безпеки України спільно з поліцією за останні два тижні викрили шість телефонних терористів у різних регіонах країни.

В Одесі правоохоронці затримали двох молодиків, які вигадали історії про «мінування» міського супермаркету та магазину. Також в Одесі оперативники спецслужби встановили та затримали місцевого жителя, який неодноразово погрожував мінуванням супермаркету, спортмайданчика та кавʼярні, розташованих в обласному центрі.

У Херсоні правоохоронці викрили аноніма...

БЕЗРОБІТНІ МЕШКАНЦІ КІРОВОГРАДЩИНИ МАЮТЬ ЗМОГУ НАВЧИТИСЬ СТВОРЮВАТИ СТИЛЬНІ РЕЧІ

У сучасних умовах ринку праці, професійне навчання безробітних сприяє підвищенню конкурентоспроможності та прискоренню їхнього працевлаштування.

На  сучасному ринку праці, одними з найзатребуваніших спеціалістів є фахівці з кравецької справи. Кравці можуть працювати на підприємствах швейної галузі, в ательє, салонах, у приватних підприємствах, а також як викладачі у професійних навчальних закладах як майстри виробничого навчання з професії. Крім того, працівники цієї професії можуть відкрити власну справу з пошиття і ремонту...

ЗУСТРІЧІ У ЛОНДОНІ

У Лондоні на нещодавній зустрічі Олександр Вілкул і член парламенту Великобританії Джон Гроген заявили:

- Європі потрібна стабільна, безпечна Україна, яка розвивається без війни і без корупції.

      Але зараз, на жаль,  британських політиків і бізнесменів лякають і корупція, і війна в Україні.

За три роки прямі іноземні інвестиції в Україну в 2014-2016 роках зменшилися більше, ніж в 2,6 рази в порівнянні з 2011-2013 роками (7,71 млрд дол проти 20,1 млрд дол).

На...

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ГРАБІЖНИКІВ

У зимовий період громадянам, як правило, доводиться повертатися додому з роботи та відвідувати різноманітні заклади вже в темну пору доби. Працівники поліції закликають бути особливо пильними у цей час, оскільки зловмисники часто користуються сутінками для скоєння пограбувань. Втім про власну безпеку варто дбати і вдень.

Найчастіше здобиччю зловмисників стають чужі гроші, телефони, банківські картки, прикраси та інші речі. Іноді трапляється і так, що внаслідок злочинів потерпілі зазнають не лише матеріальних збитків, а ще й отримують...

ВОГОНЬ ВИМАГАЄ РІШУЧИХ ДІЙ

До цього часу людині не вдалося повністю приборкати вогонь, і час від часу нам доводиться ставати свідками великих пожеж із численними жертвами. Врятуватися у таких ситуаціях допоможуть знання та рішучі дії.

Тож якщо ви стали свідком пожежі, не зволікайте, дійте рішуче і пам’ятайте, що вагання може коштувати життя.

При виявленні пожежі або ознак горіння кожний громадянин зобов'язаний: негайно повідомити про це телефоном на номер 101 пожежно-рятувальну службу, обов’язково назвавши адресу об'єкта, кількість...

"КОМУНАЛЬНИЙ МАРАЗМ" У КОЖНОМУ МІСТІ

Держспоживслужба виявила умисне порушення при нарахуванні вартості житлово-комунальних послуг у 2016-2017 роках аж на 5,3 млн. грн., котрі, як зазначається, повернуто споживачам. Але плутанина у платіжках має набагато більший масштаб - тільки в Чернівецькій області необґрунтоване завищення становить 3,7 млн. грн., а в Дніпропетровській протягом 2014-2016 рр. населення переплатило аж... 53 млн. грн. У столиці взагалі «комунальний маразм», як кажуть жителі, котрі сподіваються, що здерті з них кошти хоч колись відшкодують.

СМЕРТЬ ВІТЧИЗНЯНОГО АВТОПРОМУ

Запорізький автомобілебудівний завод - найбільший український виробник легкових автомобілів - зупинив виробництво моделі Ланос. Причиною вказали економічну ситуацію в країні та зниження попиту на машини. Крім того, дуже позначилося ввезення дешевих уживаних авто в обхід розмитнення («євро-бляхарство»). Завод планує сконцентруватися на випуску комерційної техніки.

З ТАКИМИ "БАТЬКАМИ" І ВОРОГІВ НЕ ТРЕБА

Міноборони має намір «підкоригувати» раціон харчування військовослужбовців, зокрема замінити для екіпажів суден та кораблів, які несуть службу за межами України, а також для екіпажів підводних човнів м’ясо першої категорії (яловичина, свинина, баранина, телятина) на сухе молоко, суху простоквашу та кисломолочні продукти у співвідношенні 1:0,7 (що не передбачено чинними нормами). Експерти (в уряді та громадських організаціях) таку ініціативу розкритикували, наголосивши, що це призведе до зниження калорійності харчування та збалансованості...

НАЙГІРШЕ, КАЖУТЬ, ПОЗАДУ?

Слово "референдум" нині дуже популярне, причому запитання, які різні політсили, організації хочуть на нього винести, найрізноманітніші (в руслі займаної позиції та особистої вигоди). Президент П. Порошенко, наприклад, заявив про намір уже незабаром провести референдум щодо вступу до НАТО та членства в Євросоюзі. Чому саме сьогодні? Глава держави переконаний: є всі підстави вважати, що «найгірше позаду» - економічну кризу подолано (!), розв’язано більшість гострих болючих проблем, а оновлена армія успішно боронить країну від а...

НАШОГО ЦВІТУ ПО ВСЬОМУ СВІТУ

Найбільше українських мігрантів проживає в Росії, Канаді, Польщі, США і Бразилії - сукупно понад 8 млн. осіб. 4,4 млн. мешкають у РФ, по 1,2 млн. - у Канаді та Польщі, 940 тисяч - у США, півмільйона - у Бразилії, 231 тисяча - в Італії, 230 тисяч - у Німеччині. Більшість мігрантів - молодь віком близько 32 років. 57% українців працюють за кордоном, 7% шукають там роботу, 6% навчаються. 18% емігрантів зайняті в IT-індустрії.

А ВІДДАВАТИ ВНУКАМ?

Протягом нинішнього року наша держава отримала від МВФ один транш розміром мільярд доларів. При цьому за вказаний період Україна виплатила 1,268 мільярда доларів. Нинішня програма співпраці EFF загальним обсягом 17,25 мільярда доларів, нагадаємо, започаткована позаторік і розрахована на чотири роки. Уже одержано майже 10 мільярдів доларів.

ДОСЛІВНО
Дослівно

Те, що відбувається — відсутність профілактики і відсутність системи лікування в Україні, — це фактично біологічна війна проти українського народу. Ми весь час думали, що хтось може застосувати засоби біологічної війни, а виявляється, що у нас уряд застосовує засоби біологічної війни проти українського народу.

Віктор ШИШКІН, генеральний прокурор України (1991-1993 рр.), суддя Конституційного суду (2006-2015 рр.).

ХЛІБ ІЗ...ЦВІРКУНІВ

Хліб із цвіркунів: у Гельсінкі (Фінляндія) стартував продаж першого у світі хліба з комах. Основний інгредієнт – це перемелені цвіркуни, їх доповнює пшеничне борошно та зернята. Як ідеться у сюжеті ТСН, загалом у кожному буханці близько 70 комах. Коштує він 4 євро – це вдвічі дорожче за звичайний. Проте він містить більше білка, стверджують виробники. Поки що хрумкий хліб продаватимуть лише у столичному регіоні. Мелених цвіркунів завозять із Нідерландів. Але щойно знайдуть місцевого постачальника, продаватимуть по всій країні. Окрім Фінляндії...

НЕ ПУСТЯТЬ НІ ЗА КОРДОН НІ ЗА КЕРМО

Батьки, які заборгували сплату аліментів, не матимуть права керувати авто, покидати територію України чи їздити на полювання до погашення боргу.

Зокрема, так обмеження для неплатників аліментів ввела Верховна рада, прийнявши відповідний законопроект №7277.

Якщо попри встановлене обмеження людина сіла за кермо, заборону на керування автівкою може бути подовжено на 3-6 місяців.

Обмежувати у керуванні автівкою не можуть, якщо боржник таким чином заробляє гроші чи використовує...

НАРОД УТОМИВСЯ...

Україна, далека від революційного сплеску, вважає Служба безпеки. Чинниками всіх акцій протесту, що відбуваються переважно в столиці у «владному трикутнику» між ВР, Кабміном та Банковою, називають утому людей, бажання стабільності і недовіру до всіх політиків, а внутрішні потрясіння - впливом «руки Кремля». Пам’ятається, попередніх очільників України теж колись запевняли зусібіч, що народ усім задоволений, а бунтують лише «майдануті»...

НАДПРИБУТКОВА - НЕЛЕГАЛЬНА ТОРГІВЛЯ

У структурі контрабанди з України до ОРДЛО переважають харчі, ліки, електроніка, текстиль, а також наркотики. Як повідомляє організація Transparency International, основні «транспортні коридори» для «контрабасу» — пункти пропуску на автомобільних шляхах, КПВВ на залізниці шляхом домовленостей зі службовцями; гуманітарно-логістичні центри, призначені для роздрібної торгівлі, де натомість здійснюється оптова торгівля з окупованими районами Донецької та Луганської областей; перевезення манівцями; «перерваний транзит» (переміщення...

ПОЛІЦЕЙСЬКІ ПОГЛИБЛЮВАЛИ ЗНАННЯ ЩОДО ДОТРИМАННЯ ПРАВ ЛЮДИНИ
Поліцейські поглиблювали знання щодо дотримання прав людини

7 грудня, у рамках Тижня права, для особового складу підрозділів Головного управління Національної поліції в Кіровоградській області відбулося заняття з питань реалізації та захисту прав людини.

У заході взяв участь заступник начальника обласного главку відомства Дмитро Ткачонок та начальник відділу правового забезпечення поліції області Олександр Погребняк.

Також для проведення заняття були запрошені: регіональний координатор зі зв’язків із громадськістю Уповноваженого Верховної ради України з прав людини Віктор Жученя,...

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР ДЛЯ ПЕРСОНАЛУ ДИТСАДКА

Працівники Управління ДСНС України у Кіровоградській області продовжують навчати населення правилам безпеки життєдіяльності. Однією із форм просвітницької роботи є навчальні семінари, до проведення яких постійно долучаються працівники навчально-методичного центру цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Кіровоградської області. Фахівці Управління та викладачі навчально-методичного центру спільними зусиллями постійно проводять навчання дорослих та дітей правилам збереження життя у побуті, основам допомоги постраждалим внаслідок...

У КИЄВІ ЗAТРИМAЛИ ІНТЕРНЕТ-ШAХРAЯ З КРОПИВНИЦЬКОГО
У Києві зaтримaли інтернет-шaхрaя з Кропивницького

Співробітники Дaрницького упрaвління поліції зaтримaли 34-річного уродженця Кропивницького, який зaробляв нa шaхрaйстві в Інтернеті

Чоловік розміщувaв нa сaйтaх оголошення про продaж побутової техніки, просив передоплaту, a після того, як отримувaв її, змінювaв телефонні номери і не виходив нa зв'язок. Під чaс обшуку квaртири підозрювaного вилучили близько 18 тисяч долaрів, комп'ютерну техніку, бaнківські кaртки, сім-кaрти до мобільних телефонів.

Нa дaний чaс вже доведено причетність зловмисникa до скоєння 111 епізодів злочинної діяльності....

КІРОВОГРАДЩИНА: ГОЛОВНІ ПОДІЇ ДНЯ. 7 ГРУДНЯ
Кіровоградщина: головні події дня. 7 грудня

Соціум. У Кропивницькому зафіксували скaз у безпритульнoгo кoтa, який знaхoдився нa теритoрії мікрoрaйoну Черемушки пo вул. Aкaдемікa Кoрoльoвa. Нa дaний чaс прoвoдяться пoдвірні oбхoди для виявлення мoжливих пoстрaждaлих від кoнтaкту з хвoрoю нa скaз твaринoю. Ветеринaрнoю службoю прoвoдяться прoфілaктичні щеплення прoти скaзу дoмaшнім твaринaм.

День місцевого самоврядування. У Кропивницькому урочисто відзнaчили День місцевого сaмоврядувaння. Святковий концерт відбувся в облaсному теaтрі ім. М.Л Кропивницького сьогодні.

Професійне...

У КРОПИВНИЦЬКОМУ ПРОВЕДУТЬ ВСЕУКРАЇНСЬКИЙ ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
У Кропивницькому проведуть Всеукраїнський ярмарок вакансій

8 грудня, об1-й годині, відбудеться Всеукраїнський ярмарок вакансій, що проводиться Службою зайнятості спільно із Національною мережею будівельно-господарських гіпермаркетів «Епіцентр К» у рамках соціального проекту «Живи та працюй в Україні!».

Відмінною рисою цього ярмарку стане те, що він стартує одночасно у понад 30 містах України, про це ТРИБУНІ повідомляє Кіровоградський ОЦЗ.

У Кропивницькому, з 10.00 до 15.30 на території будівельно-господарського гіпермаркету «Епіцентр К», для громадян, які шукають роботу, Кіровоградським...

У КРОПИВНИЦЬКОМУ ЗНОВУ СТАЛОСЯ ДТП, В ЯКІЙ ВИНУВАТЕЦЬ ЗНИК З МІСЦЯ ПОДІЇ.
У Кропивницькому знову сталося ДТП, в якій винуватець зник з місця події.

Дана дорожньо-транспортна пригода сталася в Кропивницького, вчора 7 грудня.

Близько 20-ї години на перехресті вулиць Великої Перспективної та Єгорова, водій червоного автомобіля "ЗАЗ" (ймовірно Славута) скоїв зіткнення з авто "ВАЗ-2101". Після чого, власник народного автомобіля залишив місце ДТП.

За посиланням на https://www.0522.ua

УРОЧИСТОСТІ В ЗНАМ’ЯНСЬКОМУ РАЙОНІ
Урочистості в Знам’янському районі

У Знам’янському районі відбулися урочистості з нагоди Дня місцевого самоврядування та Дня Збройних Сил України, у яких взяли участь голова районної державної адміністрації О.Лукашов, заступник голови районної ради Д.Молодченко, депутати районної та сільських рад, сільські голови, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних органів міністерств і відомств України в районі, військовослужбовці, учасники АТО та громадськість району.

Працівників органів місцевого самоврядування привітали голова районної...

УРОЧИСТИЙ ЗАХІД
Урочистий захід

5 грудня світова спільнота відзначає Міжнародний День волонтера, а 6 грудня в Україні – це День Збройних сил України – свято, яке сьогодні стало символом справжньої мужності, героїзму і відваги. Досить символічним є те, що ці два свята відзначаються майже в один день, адже великим є внесок волонтерів у зміцнення нашої армії.

У Знам’янці відбувся урочистий захід, присвячений всім представникам українського війська, гідним нащадкам великих прадідів в чиїх жилах пульсує гаряча кров і дух героїчних запорожців, хто сьогодні є захисником...

ЛЕГАЛІЗАЦІЯ ВИПЛАТИ ЗАРПЛАТИ ТА ЗАЙНЯТОСТІ
Легалізація виплати зарплати та зайнятості

У Знам’янці під головуванням першого заступника міського голови В.Загородньої проведено засідання робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, повідомляє секретар робочої групи Л.Манько.

На засіданні були присутні представники відділів та управлінь міськвиконкому, Пенсійного фонду, центру зайнятості, головний державний інспектор управління Держпраці в Кіровоградській області. Також на засідання були запрошені керівники 4-х підприємств міста. 

Розглянуті питання:

Про причини...

ЗНАМ’ЯНЩИНА: РАЙОННИЙ ТУР ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ «УЧИТЕЛЬ РОКУ — 2018»
Знам’янщина: районний тур Всеукраїнського конкурсу «Учитель року — 2018»

У районному етапі Всеукраїнського конкурсу «Учитель року-2018», який був проведений на базі опорного навчального закладу «Дмитрівська ЗШ І-ІІІ ступенів імені Т.Г. Шевченка» у номінаціях «Фізика», «Українська мова та література», взяли участь 4 вчителя освітніх закладів району, а саме: Т.В.Тараненко – вчитель української мови та літератури філії «Топилянський навчально-виховний комплекс «Дошкільний навчальний заклад – загальноосвітня школа І-ІІ ступенів», О.В.Волосячик – учитель української мови та літератури...

ЗАСІДАННЯ ПОСТІЙНОЇ КОМІСІЇ РАЙОННОЇ РАДИ
Засідання постійної комісії районної ради

Перший заступник голови Знам’янської районної державної адміністрації О.Грінчак взяла участь у засіданні постійної комісії районної ради з питань бюджету, фінансів, соціально-економічного розвитку району, питань промисловості, енергетики, транспорту і зв‘язку, споживчого ринку, сфери послуг та захисту прав споживачів. 

На розгляд комісії були внесені питання про затвердження розподілу окремих міжбюджетних трансфертів з державного бюджету, про затвердження субвенції із обласного бюджету районному бюджету на реалізацію...

ДОПОМОГТИ МОЖЕ КОЖЕН

Міжнародний День волонтера. З нагоди цього дня відбулася зустріч у молодіжному клубі «Дивоцвіти», що діє при Знам’янському міському Палаці культури (кер.В.Кравченко). Учасники клубу дізналися про волонтерський рух в Україні і його історичне минуле, засновників і роботу волонтерів нашого міста, про все це розповіла вчитель-методист В.Петренко (НВК «Знам’янська ЗШ І-ІІІ ступенів №3-гімназія»).  

Та основною темою зустрічі була допомога «братам нашим меншим». Адже в Україні існує і волонтерський рух із захисту безпритульних...

ДОДАТКОВІ ПОЇЗДИ НА ЗИМОВІ СВЯТА
Додаткові поїзди на зимові свята

ПАТ «Укрзалізниця» для подорожей пасажирів у зимові свята призначає додаткові поїзди. Вже відкрито продаж на 15 із них, незабаром будуть призначені ще 19 додаткових поїздів. Про це повідомив в.о. голови правління Євген Кравцов.

Призначені додаткові поїзди у найбільш популярних напрямках, на Південь та Захід України. Наразі відкрито продаж на 15додаткових поїздів. У західному напрямку:  №191/192 Київ – Львів, №243/244 Київ–Львів, №95/96 Черкаси-Львів, № 197/198 Київ – Ковель, № 177/178 Київ – Хмельницький, № 258/257 Одеса – Львів, № 207/208...

У КРОПИВНИЦЬКОМУ ВІДБУЛАСЯ ПРЕМ'ЄРА ФІЛЬМУ "КІБОРГИ"
У Кропивницькому відбулася прем

7 грудня у Кропивницькому розпочався показ фільму «Кіборги», присвячений оборонцям Донецького аеропорту.

Першими кіно про Кіборгів у Кропивницькому дивились учні старших класів. За сприяння голови Кіровоградської ОДА в рамках проекту «Захисник Кіровоградщини» , кінопрем’єру відвідали 250 школярів з Долинського, Новгородківського, Компаніївського та Кіровоградського районів, повідомляють на сторінці 3-го полку спецпризначення у Фейсбук.

У фойє кінотеатру «Портал» бійці третього полку спецпризначення демонстрували...

ВОШІ ЛЮБЛЯТЬ ЧИСТЕ ВОЛОССЯ

Епідеміологів турбує ситуація з педикульозом в Олександрії. Станом на 7 грудня зареєстровано 43 випадки ураженості, з них 39 дітей віком до 17 років, проти 90 випадків за аналогічний період минулого року, повдомляє завідувачка Олександрійського міськміжрайонного відділу ОЛЦ М.Первак. На її думку, медичні працівники шкіл та дитсадків замовчують факти виявлення педикульозу заради збереження репутації закладу. До речі, воші надають перевагу саме чистому волоссю, а не брудному, тож ризик захворюваності не залежить від матеріального становища...

ПЕРЕМОЖЦІ КОНКУРСУ ВЧИТЕЛІВ

Підбито підсумки VII Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності для вчителів-україністів «Соняшник-учитель» - 2016, у якому взяли участь 3470 вчителів України. Серед переможців є представники нашої області. Учитель української мови та літератури Злинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №2 Ю.Шульга (Маловисківський район) посіла перше місце. Вчителі початкових класів кропивницького НВО "школа-ліцей № 19" Ю.Гончаренко і Т.Каменецька обидві посіли третє місце. 

КІРОВОГРАДСЬКИЙ КОЛЕКЦІОНЕР О. ІЛЬЇН: ТАЄМНИЧОГО СТАЄ МЕНШЕ
Кіровоградський колекціонер О. Ільїн: таємничого стає менше

9 грудня галерея «Єлисаветград» обласного центру запрошує долучитися до розкриття таємниці неординарної людини – мова йтиме про О. Ільїна, його знамениту колекцію Про Ільїна як збирача, реставратора та книголюба розповість полковник міліції у відставці В. Янишевський.

Початок заходу – о 17.30.

Вхід – вільний.

ВІДБУДЕТЬСЯ НАГОРОДЖЕННЯ ЛАУРЕАТІВ ОБЛАСНОЇ ПРЕМІЇ ІМ. О.ОСМЬОРКІНА
Відбудеться нагородження лауреатів обласної премії ім. О.Осмьоркіна

8 грудня о 12.00 у художньо-меморіальному музеї О.О.Осмьоркіна (м. Кропивницький, вул. Архітектора Паученка (Дворцова), 89) відбудуться урочистості з нагоди нагородження лауреатів обласної премії у сфері образотворчого мистецтва та мистецтвознавства ім. О. Осмьоркіна у 2016 році.

Нинішнього року лауреатами премії згідно з рішенням журі визначено:

- у номінації «національна традиція» - ЯКОВЛЕВУ Ларису Аркадіївну, художника (м. Кропивницький), викладача відділу образотворчого мистецтва Кіровоградської...

В ЮНАЦЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ - АНДРІЇВСЬКІ ВЕЧОРНИЦІ

13 грудня о 17.00 Кіровоградська обласна бібліотека для юнацтва запрошує кропивничан приєднатися до святкування Андріївських вечорниць. Споконвіку, в Україні на Андрія (свято Андрія Первозванного вважається найбільшим передноворічним святом) проводять святкові вечорниці. Приміщення прикрашається вишиваними рушниками та дівочими віночками зі стрічками, стіл – вишитою скатертиною, й обов'язково запалюються свічки.

Цього вечора відбуваються різноманітні розваги: пісні, танці, кусання калити, святкова вечеря,...

ІЗ ЧАЄМ УСЕ ЗРОЗУМІЛО. А ЩО ЩЕ?

Що б не говорили, як би не сперечалися, але харчування на роботі залишається однією з нагальних проблем працюючої людини. Статистика невблаганна. Практично всі службовці регулярно переносять хоча б у легкій формі харчові отруєння. У кожного десятого працівника - виразка шлунка. А скільки людей страждають на гастрити, панкреатити й інші захворювання – не порахувати!

Який вихід? Раціональне та різноманітне харчування.

Напій бадьорості чай став повсякденною та невід’ємною частиною наших буднів. Яке запитання ви найчастіше...

КАЛЬЦІЙ – БУДІВНИЧИЙ НАШОГО ОРГАНІЗМУ

Кальцій будує в нашому організмі кістки та зуби, тому він незамінний. Це єдиний із мікроелементів, щоденна потреба в якому вимірюється не в міліграмах, а в грамах. У період активного росту організму потрібно 1,2 г кальцію на добу. Після 25 років доза знижується до 0,8 г. При вагітності потрібно 1,2 г  кальцію на добу, а матерям, які годують дітей груддю, - 1,5 г. Стільки ж  цього мікроелемента бажано отримувати жінкам після п’ятдесяти, щоб попередити остеопороз (ламкість кісток).

Головне джерело кальцію – молоко та молочні продукти: сир...

ІНТЕРСІТІ+ № 736/735 У ГРУДНІ ТА СІЧНІ КУРСУВАТИМЕ ЩОДЕННО
Інтерсіті+ № 736/735 у грудні та січні курсуватиме щоденно

Для покращення обслуговування пасажирів збільшено періодичність курсування швидкісного поїзда Інтерсіті+ № 736/735 Київ – Запоріжжя – Київ. Поїзд здійснить додаткові рейси з Києва та Запоріжжя з 13 грудня 2016 року до 14 січня 2017 року, крім 7 січня, по вівторках та суботах. Таким чином, в зазначений період поїзд курсуватиме щоденно.

Зі станції Київ – Пасажирський відправлення поїзда о 14:49 та прибуття  до Запоріжжя о 21:57. Поїзд робитиме зупинки на станціях ім. Т. Шевченка (16:55-16:56), Знам’янка-Пас. (17:56-17:57), Олександрія (18:26-18:27),...

КРАВ І ПРОДАВАВ
Крав і продавав

Зловмисник обікрав двох потерпілих із сусідніх сіл. За такі дії йому загрожує покарання – до трьох років позбавлення волі, повідомляє інспектор Знам’янського відділу поліції А.Плющакова.

До відділу поліції повідомлення про викрадення майна надійшли від мешканців району.

- Під час проведення слідчо-оперативних заходів правоохоронці встановили зловмисника. Ним виявився 28-річний житель одного з сіл району. Чоловік проходив по вулиці та побачив курей. Оскільки в нього з собою був мішок, то він вирішив викрасти та зловив 8 курей....

ВІД ЗАСТУДИ РЯТУЄ САЛО
Від застуди рятує сало

Лікарі порадили, як швидко позбутися застуди та підтримати імунітет у сезон епідемій. Найнеобхіднішою їжею холодної пори року дієтологи назвали... сало.

Коли на вулиці мороз, наше тіло потребує більше «палива». А сало запускає ці процеси на клітинному рівні. З’ївши шматочок сала, ви отримуєте прискорення обмінних процесів всередині клітин, поліпшення функцій міжклітинних мембран, їх більш ефективну роботу.

А разом з жирними кислотами у салі містяться вітаміни А, D, Є, які покращують стан...

ВИБИРАЄМО МАСЛО
Вибираємо масло

Хто ж не любить вершкове масло? Одна проблема: на прилавках крамниць, на ринках – безліч товару. А як не помилитися й купити саме масло, а не щось інше?

По-перше, вершкове масло потрібно спробувати на смак. Якісне масло тане в роті, а після нього на язиці лишається солодко-молочний ніжний присмак. Неприємний післясмак - після масла, яке зроблене з неякісних інгредієнтів або з використанням рослинних жирів.

По-друге: вершкове масло не повинно бути інтенсивно жовтого або зовсім білого кольору.

По-третє: вдома спробуйте натиснути...

104-Й ДЕНЬ НАРОДЖЕННЯ
104-й день народження

Варвара Григорівна Лень, жителька с.Цибулеве - найстарша жителька Знам’янського району. Довгожительці, яка народилася у с.Чутівка 4 грудня 1912 року, виповнилося 104 роки. Свій день народження Варвара Григорівна, незважаючи на поважний вік, зустріла з посмішкою на обличчі та у колі гарних гостей.

Крім родичів та близьких до Варвари Григорівни завітали голова районної ради С.Макаренко, заступник голови районної державної адміністрації О.Грінчак, Цибулівський сільський голова Л.Таранець і заступник голови районної організації ветеранів...

ЗИМОВА АРОМАТЕРАПІЯ
Зимова ароматерапія

Узимку ароматерапія особливо корисна. Людина відчуває дискомфорт від короткого світлового дня, занепаду сил і вірусів, що викликають простудні захворювання. Ефірні олії допоможуть забути про ці проблеми.

Приміром, захиститися від застуди допоможе олія евкаліпта, лаванди, сосни, бергамоту. Олії можна не тільки розпорошувати в повітрі, а й збагачувати ним масажні креми, ванну, засоби по догляду за тілом та волоссям. Ванна з лавандовим маслом допоможе заспокоїти шкіру, що страждає від морозу й пересушеного повітря в приміщенні.

Аналогічний...

ЗАХИСТ ПРАВ ДИТИНИ
Захист прав дитини

Керівник апарату райдержадміністрації О. Слюсаренко провела засідання комісії з питань захисту прав дитини при Знам’янській райдержадміністрації.

На порядок денний засідання було винесені питання щодо надання дозволу органу опіки та піклування райдержадміністрації на дарування житлового будинку, право користування в якому має малолітня дитина; про доцільність позбавлення батьківських прав батька відносно малолітньої доньки; про взяття під супровід та зняття із супроводу сімей, які опинились в складних життєвих обставинах;...

НА МАЙСТЕР-КЛАС ДО ГАЛЕРЕЇ «ЄЛИСАВЕТГРАД»!

12 грудня Кіровоградська галерея "Єлисаветград" запрошує на майстер-клас зі створення новорічної прикраси "Янголятко". Його проведе
член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, майстер народної іграшки, методист із образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості Світлана. Казаєва

Вартість майстер-класу - 80 грн., усі матеріали надаються.безкоштовно

Зареєструватися можна за телефоном: 099-49-04-070.

МІСЬКА ВЛАДА ЗНОВУ ВЗЯЛАСЯ ЗА АРКУ

Розширення аркового проїзду по вулиці Колгоспній і зведення нового хірургічного корпусу у лікарні швидкої медичної допомоги у Кіровограді стануть масштабними будівельними проектами, реалізація яких розпочнеться у 2016 році. Про це повідомив міський голова Андрій Райкович під час наради з керівниками виконавчих органів міської ради.

 

Низька пропускна спроможність проїзду під аркою, який з’єднує центр міста з Новомиколаївкою, залишається багаторічною проблемою Кіровограда, відзначив  Райкович. Він доручив управлінню...

А.РАЙКОВИЧ НАВОДИТЬ ПОРЯДОК У ЗОВНІШНІЙ РЕКЛАМІ

Зовнішні рекламні носії на території Кіровограда мають утримуватися у безпечному та привабливому зовнішньому вигляді. Таку вимогу перед керівниками рекламних компаній обласного центру поставив міський голова Андрій Райкович під час робочої наради.

 

Керівник міста пообіцяв підтримати ініціативу голови спілки рекламістів Ірини Саєнко щодо відновлення діяльності міської художньої ради і запевнив, що без її погодження жодна рекламна компанія з іншого міста не буде працювати у Кіровограді. Міський голова також пообіцяв...

БОРГИ ЗА ГАЗ РОСТУТЬ

Загальна заборгованість підприємств області за спожитий газ з боргами минулих років становить 223,3 млн грн, у тому числі заборгованість поточного року – 31,55 млн грн, – повідомила директор департаменту ЖКГ ОДА О.Довжук. У трьох підприємств: «Кіровоградтепло», «Олександріятеплокомуненерго» та «Світловодськпобут» виконавча служба арештувала рахунки (відбувається стягнення на користь НАК «Нафтогаз України»). За січень-жовтень 2015 року за послуги теплопостачання бюджетні та приватні підприємства розрахувались на...

S&P ПІДВИЩИЛО РЕЙТИНГ ПРИВАТБАНКУ ДО «B-/C». ПРОГНОЗ: СТАБІЛЬНИЙ

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий і короткострокові кредитні рейтинги ПриватБанку до рівня «B-/C».

У понеділок, 7 грудня рейтингове агентство Standard & Poor's підвищило довгостроковий і короткостроковий кредитні рейтинги українського ПриватБанку до «B-/C». На думку аналітиків рейтингового агентства, ПриватБанк залишається найсильнішим банком в Україні й найбільш стійким серед українських банків навіть у нинішніх складних економічних умовах.

На жаль, деякі українські ЗМІ...

В ОУНБ ЗУСТРІЧ ІЗ НОМІНАНТАМИ НА ЗДОБУТТЯ ОБЛАСНОЇ ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕ-МІЇ ІМ. ЄВГЕНА МАЛАНЮКА

11 грудня о 14.00 у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Д. І. Чижевського почнеться творча зустріч із письменниками - номінантами на здобуття обласної літературної премії ім. Євгена Маланюка – Олексієм Чорноіваном (за книгу “Гуляйпільська застава”, роман у п'яти томах)  і Людмилою Михидою (за книгу “Іван Багряний: таємниці творчої лабораторії. Мала проза”.

Вхід - вільний. 

КВАШЕНА КАПУСТА БЕРЕЖЕ ФІГУРУ, ЗМІЦНЮЄ ІМУНІТЕТ

Свіжа капуста містить велику кількість цінних для людського організму речовин, але все ж поступається своїй квашеній "сестрі". Тому остання повинна бути обов'язковою в нашому раціоні, якщо, звичайно, немає таких протипоказнь, як гіпертонія, хвороби печінки чи нирок.

Така капуста ідеальна в поєднанні з м'ясними стравами, адже вітамін В6, який у ній є, сприяє кращому засвоюванню білка, беручи участь також у кровотворному процесі. Але особливо багатий цей продукт  на вітамін С - 200 г квашеної капусти містять половину добової норми...

ЗУСТРІЧАЙМО ІКОНУ БОЖОЇ МАТЕРІ «ЗНАМЕННЯ»!

9 грудня  о дев’ятій ранку біля пам’ятника Ангелу-охоронцю, що в обласному центрі, відбудеться зустріч ікони Божої Матері «Знамення» та ковчега з часточками мощей апостола Київської Русі Андрія Первозванного (з Київського Введенського монастиря). Ці святині братимуть участь у молебні та хресній ході на місці зруйновавної богоборцями величної трипрестольної Знаменської церкви м. Єлисаветграда (нині це територія міськсанепідстанції та тубдиспасеру).

10 грудня о восьмій ранку...

“ВІКТОРІЮ” ГІДНО ОЦІНИЛИ У ЛЬВОВІ
 “Вікторію” гідно оцінили у  Львові

Вихованці зразкового художнього колективу студії сучасної естрадної дитячої пісні “Вікторія” (керівник В. Гаваза) Кіровоградського обласного центру дитячої та юнацької творчості провели незабутні вихідні у Львові – одному з наймальовничіших міст України та Європи.

Головною метою їхньої поїздки була участь у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв “Зірковий парад”. На львівській сцені демонстрували свої таланти діти та молодь із різних міст України: Полтави, Харкова, Києва, Одеси, Кривого Рогу, Чернігова, Вінниці,...

«ВІКТОРІЯ» ОТРИМАЛА ПЕРЕМОГУ НА «СВЯТІ ТАЛАНТІВ»

Нещодавно в Кіровоградській обласній філармонії пройшов ІІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс хореографічного мистецтва «Свято талантів».

 У творчому проекті  «Tріумф-Fest» взяли участь колективи різних міст. Серед них був і зразковий хореографічний ансамбль «Вікторія» НВО №16 м. Кіровограда. Він представив 2 номери у номінації «Сучасна хореографія»: «Дзеркала» та «Let’s go», які публіка сприйняла з неабияким захопленням.

 Журі, яке складалося з досвідчених фахівців мистецтва, нагородило...

У ГАЛЕРЕЇ «ЄЛИСАВЕТГРАД» ВІДКРИТО НЕЗВИЧАЙНУ ФОТОВИСТАВКУ

Минулого тижня в Кіровоградській галереї "Єлисаветград" відкрито фотовиставку "Пляшковий натюрмАрт". Її автор - кіровоградський фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, директор студії рекламної та художньої фотографії «S-студія» та викладач «Кіровоградської Школи цифрової фотографії».

В експозиції – близько двадцяти робіт, зроблених так майстерно, що  непосвячені в таємниці фотомистецтва сприймають їх як художні полотна, а не як фотографії. За словами винуватця події (до речі, ювіляра),...

ТУРНІР ІЗ ШАШОК ТА ШАХІВ
Турнір із шашок та шахів

Щороку в рамках заходів, присвячених річниці від Дня визволення селища Знам’янка Друга від німецько-фашистських загарбників, проводиться шахово-шашковий турнір між учнями шкіл селища. Ось і в цьому році в приміщенні селищного Будинку культури відбулися змагання серед учнівської молоді. Директор Будинку культури смт. Знам’янка Друга І.Коломійченко розповіла учням про щорічну традицію щодо проведення даних змагань. Перед присутніми виступив селищний голова С.Москаленко, який побажав всім миру, здоров’я, успіхів, а юним гравцям...

ТРАДИЦІЙНИЙ МАТЧ
Традиційний матч

У спортивному залі Знам’янської ЗШ №7 між учнями ЗШ № 6 та ЗШ № 7 відбувся традиційний баскетбольний матч, присвячений 72-й річниці від Дня визволення смт. Знам’янка Друга від німецько-фашистських загарбників 

Ведуча заходу, педагог-організатор ЗШ № 7 О.Хрипта надала слово селищному голові С.Москаленку, який побажав всім присутнім міцного здоров’я, мирного неба, здійснення мрій і задумів, а гравцям – перемоги у чесній боротьбі. На початку матчу для всіх присутніх був неочікуваний сюрприз -  виступ дівчат ЗШ № 6 із спортивним...

З РОБОЧИМ ВІЗИТОМ
З робочим візитом

Керівник апарату Знам’янської районної державної адміністрації О.Слюсаренко здійснила робочий виїзд на територію Цибулівської сільської ради з метою вивчення технічного стану будівлі Цибулівського сільського будинку культури. Під час огляду були визначені обсяги робіт з ремонту приміщення та можливі шляхи залучення коштів.

У КЕРІВНИКІВ ЖЕКІВ ПРЕМІЇ БІЛЬШІ ЗА ЗАПЛАТУ

 

Під час наради з керівниками виконавчих органів виконуючий обов’язки мера Кіровограда Іван Марковський дав доручення контрольній службі міської ради здійснити повноцінну перевірку фінансової діяльності комунальних підприємств, які фактично припинили свою роботу. Він зазначив, що деякі керівники ЖЕКів нараховують собі різноманітні премії, які в декілька разів перевищують саму заробітну плату.

ЧОРНОБИЛЬСЬКУ АЕС «ЗАМІНУВАЛИ»

На Чорнобильській атомній електростанції введено посилений режим охорони через повідомлення про мінування.

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу ЧАЕС.

Як повідомляє  Еспресо.TV з посиланням на прес-службу ЧАЕС, 5 грудня о 23:20 на Чорнобильську АЕС надійшла  анонімна інформація про замінування блоку №4.

Під час перевірки блоку вибухонебезпечних  предметів не виявили.

"Незважаючи на відсутність реальних загроз щодо...

ДІТИ В ШКОЛУ НЕ ПІШЛИ

Третина автобусів (68 з 213) сьогодні не попривозила дітей з віддалених сіл до шкіл.. Причина - ожеледиця на дорогах області. Найгірша ситуація з підвезенням учнів - Вільшанському. Олександрівському, Олександрійському та Світловодському районах, - повідомляє  директор Департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА Ельза Лещенко.

ОБЛАСТЬ ЗНАЧНО ПЕРЕВИТРАТИЛА ЛІМІТ ГАЗУ

У листопаді Кіровоградська область на 65% більше використала газу за встановлений ліміт. Подібне спостерігалося по всій Україні. Перевитрати газу в основному сталися за рахунок теплопостачальних підприємств, якщо вони зменшать споживання газу, то люди в будинках будуть мерзнути. А цього допускати неможна, вважає голова ОДА С.Кузьменко. Обласна влада розраховує на технічні заходи з енергозбереження, однак вони запроваджуються дуже повільно. 

ЗА РАХУНОК ПІДПРИЄМСТВ ЗЕКОНОМИТИ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЮ НЕ ВДАЄТЬСЯ

На селекторній нараді з участю міністра енергетики та вугільної промисловості В.Демчишина було вирішено скоротити на 15% споживання електроенергії промисловими підприємствами, аби рідше знеструмлювати населення. Однак звернення до керівників підприємств щодо економії енергії не призвело до значного скорочення обсягів споживання. Про це зазначалося на апаратній нараді в ОДА. 

МІНФІН ОФІЦІЙНО ВИЗНАВ "ДОРУЧЕННЯ" УРЯДУ З ПЕРЕВЕДЕННЯ ЗАРПЛАТ БЮДЖЕТНИКІВ У ДЕРЖБАНКИ НЕЗАКОННИМИ
Мінфін офіційно визнав "доручення" уряду з переведення зарплат бюджетників у держбанки незаконними

 

 

Міністерство фінансів України офіційно визнало, що протокольне рішення Кабінету Міністрів №76 від 11.09.2014г., яким доручено державним органам та бюджетним організаціям організувати укладання договорів на отримання співробітниками заробітної плати виключно у державних банках, не відповідає чинному законодавству, і, відповідно, не являється обов'язковим для виконання на місцях.

 

Як говориться в листі Мінфіну за підписом заступника міністра Віталія Лісовенко, відповідно до статті 24 Закону "Про оплату...

І ГРАФІК ВІДКЛЮЧЕННЯ СВІТЛА...

Про те, що голова Кіровоградської ОДА  С. Кузьменко на апаратній нараді сьогодні сказав, що світло в нашій облаті не відключатимуть, в Кіровоградському обленерго, напевне, не знають. Отож: з графіком відключення електропостачання ви, шановны кіровоградці, можете ознайомитися на цьому сайті: http://kiroe.com.ua/?q=poweroutage/emergency/8

ПОСТІЙНО СВІТЛО НЕ ВІДКЛЮЧАТИМУТЬ


 

Сьогодні на апаратній нараді голова ОДА Сергій Кузьменко повідомив, що постійного відключення світла в Кіровоградській області не буде. Адже на селекторній нараді, що відбулася минулого тижня з міністром енергетики, домовилися, що аварійних відключень по області не буде. Економити електроенергію планується за рахунок великих підприємств. Це їм тепер доведеться економини і за себе, і за нас. Отож, якщо зекономимо хоча б 15 відсотків від того, що споживаємо, то будемо з світлом.

    Новина чи не найприємніша за понеділок.

Аби...

ПОЗАЧЕРГОВА «БЮДЖЕТНА» СЕСІЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ВІДБУДЕТЬСЯ ЗАВТРА

 

На розгляд позачегрової сесії виносяться питання:
про внесення змін до рішення Кіровоградської міської ради від 29 січня 2014 року № 2748 “Про міський бюджет на 2014 рік”.
У зв’язку з проведенням позачергової сесії, змінюється нумерація сесій міської ради. Планова сорок четверта сесія Кіровоградської міської ради шостого скликання відбудеться 16 грудня 2014 року о 10.00 в приміщенні Кіровоградської міської ради (кімната 305).
На розгляд сесії виносяться питання:
про затвердження Концепції запровадження системи енергетичного...

23 РОКИ ТОМУ РОЗПАВСЯ РАДЯНСЬКИЙ СОЮЗ
23 роки тому розпався Радянський Союз

8 грудня 1991 у Білорусі, президент РРФСР Борис Єльцин, Президент України Леонід Кравчук і голова Верховної ради Білорусі Станіслав Шушкевич підписали угоду про розпад СРСР, - повідомляє УНН.

Документ увійшов в історію як Біловезька угода.

Зустріч відбувалася в умовах секретності під посиленою охороною.На зміну СРСР, який відповідно до угоди припиняв своє існування, приходила Співдружність незалежних держав.

Згідно з угодою, СРСР зникав як геополітичний...

В КИЇВ ПРИЇХАЛА ЯЛИНКА

Влада Івано-Франківщини подарувала Києву ялинку. Виросла зелена красуня в лісгоспі Надвірнянського району, неподалік села Вишневці. ЇЇ встановлять сьогодні на Софійській площі, де цього року пройдуть головні Новорічні і Різдвяні свята. Прикрашатимуть подарунок тиждень. А вже 19-го грудня на День Святого Миколая  вона засяє святковими вогнями.

БАЗА ДЛЯ НАРАХУВАННЯ ЄСВ У ФІЗИЧНИХ ОСІБ – ПІДПРИЄМЦІВ ПРИ ВІДНОСИНАХ З НАЙМАНИМИ ПРАЦІВНИКАМИ

 

Відповідно до пункту 1 статті 7 Закону України від 08.07.2010р. №2464-VI базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб - підприємців, які нараховують дохід найманим працівникам, є сума нарахованої заробітної плати за видами виплат, що включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», та сума винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.

У...

ІСТОРІЮ УКРАЇНИ В ШКОЛАХ ЛНР НЕ ВИВЧАТИМУТЬ

 

 

На зустрічі з журналістами жінка, яка назвалася міністром освіти, науки і культури ЛНР заявила: "Курс української історії зіпсований націоналізмом. З 1 січня 2015 року в шкільних програмах "ЛНР" курс "Історія України" буде замінений курсом "История Отечества". Ще вона додала, як пише газета «Сегодня», що: "Таким чином, ми позбавляємося від курсу історії України, який сильно націоналізований". 

ВИПАДКИ ПОВЕРНЕННЯ СУМ ЄСВ

 

Кіровоградська ОДПІ доводить до відома платників, що відповідно до п. 4 Порядку зарахування в рахунок майбутніх платежів єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування або повернення надміру та/або помилково сплачених коштів, затвердженого наказом Міндоходів України №450 від 09.09.2013 року, повернення коштів здійснюється у випадках:

- надміру або помилково сплачених сум ЄСВ, безпідставно стягнених сум цього внеску та/або застосованих фінансових санкцій або інших коштів на відповідний рахунок контролюючого органу,...

У КІРОВОГРАДСЬКІЙ БІБЛІОТЕЦІ ІМ. БОЙЧЕНКА ВІДБУЛАСЯ ЗУСТРІЧ ІЗ ЦИКЛУ ЗАХОДІВ "НЕЗЛАМНІСТЬ ДУХУ В ТВОРЧОСТІ"
У Кіровоградській бібліотеці ім. Бойченка відбулася зустріч із циклу заходів "Незламність духу в творчості"

Цей цикл бібліотека започаткувала кілька років тому. В його рамках відбуваються спілкування та презентація робіт творчо об-дарованої молоді з обмеженими фізичними можливостями.
Так, 4 грудня в бібліотечному закладі пройшла  зустріч із Аліною Дудник й Ольгою Ніколаєвською – талановитими дівчатами, які незважаючи на всі труднощі вражають своїми ро-ботами та силою духу. Доказом цьому є безліч нагород, грамот і призів. У бібліотеці створено виставку картин Аліни та дизай-нерських прикрас із бісеру Ольги.
Із юними...

ЗМІНИ ДО ПОЛОЖЕННЯ ПРО РЕЄСТРАЦІЮ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ДОДАНУ ВАРТІСТЬ

 

Кіровоградська ОДПІ інформує платників податків, що наказом Мінфіну України від 14.11.2014 р. № 1130 затверджено Положення про реєстрацію платників податку на додану вартість, яким встановлено:

- не підлягають обов’язковій перереєстрації платники ПДВ, внесені до реєстру таких платників до набрання чинності цим наказом;

- з 1 червня 2014 року вважається анульованою реєстрація осіб як платників ПДВ, які станом на 01.05.2014 р. мали місцезнаходження (місце проживання) та перебували на обліку в контролюючих органах на території АР...

ДЛЯ ПЛАТНИКІВ, ЯКІ БАЖАЮТЬ В НАСТУПНОМУ РОЦІ ПЕРЕЙТИ НА СПРОЩЕНУ СИСТЕМУ ОПОДАТКУВАННЯ: 16 ГРУДНЯ – ОСТАННІЙ ДЕНЬ ПОДАННЯ ЗАЯВИ

 

Платникам податку, які бажають перейти із загальної системи оподаткування на спрощену з 2015 року, необхідно подати до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу заяву про застосування спрощеної системи оподаткування. До поданої заяви додається розрахунок доходу за попередній календарний 2014 рік.

Такий суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування один раз протягом календарного року.

Перехід на спрощену систему оподаткування...

У КІРОВОГРАДІ СИЛЬНА ОЖЕЛЕДИЦЯ

Сьогодні зранку у Кіровограді через ожеледицю багато кіровоградців добирались зі значними труднощами. Проте маршрутки та автобуси на маршрути вийшли. А от по тротуарах пересуватись дуже складно. Доріжки покриті піском і протиожеледною сумішшю ледве-ледве.


Заступник міського голови Сергій Васильченко повідомив, що після того, як вночі пішов дощ, який одразу почав перетворюватися на кригу, були вжиті заходи для забезпечення кіровоградцям можливості дістатися на роботу, у дитсадки та школи. Громадський транспорт працює.

...

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ

Народний депутат Станіслав Березкін звернувся з відкритим листом до голови Кіровоградської облдержадміністрації

Відкритий лист до голови Кіровоградської ОДА Кузьменка

Шановний Сергію Анатолійовичу!

До мене, як до народного депутата України, звертаються освітяни області, які вказують на наявність корупційної складової в діяльності департаменту освіти і науки Кіровоградської ОДА. Про «золоте» вугілля та непрозорі тендери в освіті постійно пишуть як місцеві, так і всеукраїнські ЗМІ. Кілька...

В ПОМІЧНІЙ З РЕЙОК ЗІЙШЛИ ВАГОНИ

Вчора, десь після 09:00, в районі залізничної станції Помічна з рейок зійшли три вагони товарного потягу. Внаслідок цієї надзвичайної пригоди ніхто не постраждав, а лише була пошкоджена стрілка, що переводить потяги з однієї лінії гілки на іншу.     

     Дана пригода створила значні незручності пасажирам: рух поїздів через станцію Помічна і кілька населених пунктів в окрузі залишилися без залізничного сполучення. Пасажири, які збиралися подорожувати з цієї станції, переповнили її вокзальне приміщення. На сьогодні ситуація...

«СИНДРОМ ВЕЛИКОГО МІСТА»
«Синдром великого міста»

 


Перші міста були крихітними острівцями в світі природи. Маючи невисоку різноманітну забудову, вони гармонійно вписувалися в навколишній пейзаж. Із появою ж сучасних міст людина опинилася в штучному середовищі. Її всюди оточують одноманітні голі стіни з бетону і скла, глухі огорожі, асфальтові площі...
Монотонність, сірість міських пейзажів, де переважають прямі лінії й кути, відсутність великих відкритих просторів, висотна забудова, - все це, як стверджують психологи, протиприродно для людей.
Такі умови життя пригнічують...

В ОЛЕКСАНДРІЇ - ПРАПОРИ НОВОРОСІЇ

Як повідомляє сайт «Олександрійські новини», минулої суботи близько 07.30 ранку працівники комунальних служб міста виявили прапори Новоросії, які невідомі вивісили в центральній частині Олександрії.

Один прапор виявили на Європейській площі на решітці позаду пам’ятника воїнам-афганцям. Ще один – на недобудові по вул. Семашка, 22.

Прапори були розміром орієнтовно 1,2х0,8 метри, ймовірно, зроблені кустарним способом і зовсім свіжі, оскільки відчувався запах фарби, яка майже бралась до рук. На місце пригоди відразу було викликано...

ШІСТЬ ШЛЯХІВ ОБМАНУ В СУПЕРМАРКЕТАХ
Шість шляхів обману в супермаркетахНедавнє дослідження виявило способи, завдяки яким супермаркетам вдається змусити покупців брати більше товарів. Було опитано понад сім тисяч осіб і перевірено сотні товарів на прилавках і сайтах магазинів. Так виявили шість основних шляхів обману.
Недавнє дослідження виявило способи, завдяки яким супермаркетам вдається змусити покупців брати більше товарів. Було опитано понад сім тисяч осіб і перевірено сотні товарів на прилавках і сайтах магазинів. Так і виявили основні шляхи обману.
1. Наслідування брендам
Близько...

НАШІ ВІЧНІ ЦІННОСТІ
Наші вічні цінності

 

     5 грудня 2013 після трирічної наполегливої роботи ЮНЕСКО визнало Петриківський розпис Світовою нематеріальною культурною спадщиною людства. Цим проектом ініціював і безпосередньо курував Олександр Вілкул.

Починаючи з 2010 року в Дніпропетровській області був започаткований проект з розвитку Петриківського розпису. І якщо на першому етапі проекту Петриківським орнаментом писали 300-400 майстрів, то зараз можна з упевненістю сказати, що тільки в одній Дніпропетровщині технікою Петриківського розпису володіють...

ЦЕ ВАС ПІДБАДЬОРИТЬ!
Це вас підбадьорить!

Це вас підбадьорить!

 

Кава - не найкорисніший напій для здоров'я, вважає більшість фахівців. Комусь вона протипоказана за станом здоров'я, хтось не хоче стати залежним від цього напою. Але чим її замінити? Альтернативи є!
Гранатовий сік (тільки свіжовичавлений) визнаний одним із найсильніших природних енергетиків. У ньому багато вітамінів, він підвищує гемоглобін і благотворно впливає на серцево-судинну систему. Але пити його можна лише в розведеному вигляді.
Імбирний чай. Імбир - не лише відмінний тонізуючий засіб,...

У КІРОВОГРАДІ ВІДБУДЕТЬСЯ МУЗИЧНО-ПОЕТИЧНИЙ ВЕЧІР ПРИСВЯЧЕНИЙ ТВОРЧОСТІ ВОЛОДИМИРА ВИСОЦЬКОГО
Обласна бібліотека для юнацтва ім. О. М. Бойченка запрошує 8 грудня о 14.30 у відділ мистецтв.   Там відбудеться музично-поетичний вечір присвячений творчості Володимира Висоцького. Факти з життя, спогади, вірші, пісні у виконанні студентів КДПУ ім.В.Вінниченка та багато цікавого очікує Вас в рамках заходу.  
ІНФЛЯЦІЯ ВЖЕ ПЕРЕВАЛИЛА ЗА 20%

Інфляція в Україні в листопаді цього року прискорилася до 21,8% (у річному вимірі проти листопада 2013-го) із 19,8% у жовтні. А з початку 2014-го інфляція у листопаді прискорилася до 21,2%.

Такі дані без урахування тимчасово окупованих Росією Автономної Республіки Крим і міста Севастополя наводить Державна служба статистики України, передає УНІАН.

Найбільше в Україні подорожчали транспортні та житлово-комунальні послуги – на понад третину. Побутова техніка, меблі та продукти харчування зросли в ціні на 20% і більше.
 

 

...
БК "ЗОЛОТИЙ ВІК" ПЕРЕМІГ БК "ЗАПОРІЖЖЯ"

БК “Золотий Вік” переміг БК “Запоріжжя”з рахунком 104: 72 (27:20, 32:16, 21:18, 24:18).

Про це пише «СпортРепортер».

Кіровоградці грали на куражі і тому переграли своїх опонентів. Вболівальники, які прийшли підтримати команду, отримали справжнє задоволення.

Перший матч, що проходив 6 грудня, наші баскетболісти також виграли: БК “Золотий вік” – БК “Запоріжжя” – 96:79 (25: 20,19: 15,23: 21, 29:23).

НА КІРОВОГРАДЩИНІ НЕ ВИСТАЧАЄ ЛІКАРІВ

Дефіцит лікарів на Кіровоградщині на сьогодні складає 1329 осіб.

Про це повідомили в Департаменті охорони здоров’я ОДА.

В області працює 3183 лікаря, 948 з яких вже пенсійного віку, що складає 29% від загальної кількості.

...
У ПЕТРІВСЬКУ КОЛОНІЮ ХОТІЛИ ПЕРЕДАТИ ЧОТИРИ МОБІЛЬНИКИ

07 грудня 2014 року  до чергового помічника начальника установи надійшов тривожний сигнал про шум на прилеглій території між постами № 4 та №5.

Повідомляє прес-служба У ДПтС України в області.

Під час обстеження даного об’єкту, на внутрішній контрольно-слідовій смузі, а саме на дільниці №4 молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки було виявлено та вилучено пакунок виготовлений із пластикової пляшки прозорого кольору, до якого за допомогою клейкої стрічки було прикріплено шматок металевого прута та мотузка білого кольору.

В...

ЧЕРГОВА СЕСІЯ КІРОВОГРАДСЬКОЇ МІСЬКРАДИ ВІДБУДЕТЬСЯ 16 ГРУДНЯ

Сорок третя сесія Кіровоградської міської ради шостого скликання відбудеться 16 грудня 2014 року о 10.00 в приміщенні Кіровоградської міської ради (кімната 305).

На розгляд сесії виносяться питання:

про затвердження Концепції запровадження системи енергетичного менеджменту м. Кіровограда;

...
У КІРОВОГРАДІ ВІДКРИЮТЬ ФОТОВИСТАВКУ "ПОГЛЯД 2014"

12 грудня в 16.00 у галереї "Єлисаветград" відбудеться відкриття фотовиставки "Погляд 2014".

У виставці цього року участь беруть 66 фотографів з усієї України - це Кіровоград, Олександрія, Світловодськ, Львів, Вінниця, Хмельницький, Запоріжжя, Одеса, Херсон, Донецьк, Київ і багато інших міст. Більше сотні фотографій, які пройшли конкурсний відбір.

НА КІРОВОГРАДЩИНІ ДВОЄ ЛЮДЕЙ ОТРУЇЛИСЯ ГРИБАМИ

У Маловисківському районі зафіксовано отруєння грибами. 54-річний чоловік та 51-річна жінка змушені були звертатися по допомогу до лікарів після того, як під час застілля скуштували консервованих у кустарних умовах та куплених на руках у Кіровограді опеньок.

Про це повідомили в ГУ Держсанепідслужби в області.

...
АНТИМОНОПОЛЬНИКИ ПОЧАЛИ РОЗГЛЯДАТИ ОБГРУНТОВНІСТЬ ПІДВИЩЕННЯ ПРОЇЗДУ В КІРОВОГРАДІ

Територіальне відділення Антимонопольного комітету України у Кіровоградській області почало розглядати проект рішення про підвищення тарифів на проїзд у громадському транспорті Кіровограда.

Про це повідомила прес-служба Кіровоградської міськради.

Зазначимо, що проектом пропонується підвищити вартість проїзду з 3 до 3,56 гривень на маршрутах, які обслуговує ПП «Олікс» (№ 1-ц, 3, 15, 21, 27, 44, 45, 108) та з 2,50 до 3 гривень на маршрутах, які обслуговуються п’ятьма іншими перевізниками.

Нагадаємо наприкінці серпня виконком...