Ці дні в історії
У всякого своя доля і свій шлях широкий... (Тарас Шевченко)
15 січня
150 років із дня народження Агатангела Кримського, українського історика, визначного ученого, письменника, поета і перекладача кримськотатарського походження, одного з організаторів Академії наук України.
16 січня
1973 - у подорож до Місяця вирушив «Лунохід-2» - другий із серії радянських місячних дистанційно керованих самохідних апаратів-планетоходів.
17 січня
90 років тому в СРСР було запроваджено всесоюзний фізкультурний комплекс "Готовий до праці й оборони СРСР" (ГТО). Він включав нормативи для п'яти вікових груп від 10 до 60 років. Тих, хто виконував ці нормативи, нагороджували значком ГТО. Комплекс лишався актуальним до кінця 1980-х років.
18 січня
1918 - більшовицькі війська під проводом генерала Михайла Муравйова, посилені революційними загонами червоногвардійців із центральних губерній Росії, почали наступ на Київ, аби відібрати владу в Центральної Ради.
На зборах студентів Київського університету Св. Володимира та Українського національного університету ухвалено рішення створити студентський курінь ім. Січових стрільців.
19 січня
1992 - у Києві почалася кампанія складення повторної присяги воїнами запасу на вірність Україні.
20 січня
20 років тому в Кримській області УРСР відбувся загальнокримський референдум (перший народний референдум в СРСР), у ході якого 93% опитаних висловилися за створення Автономної республіки Крим.
21 січня
1934 - XII з'їзд КП(б)У ухвалив рішення про перенесення столиці України з Харкова до Києва.