Де нині мешкають переселенці, які покинули готель «Турист»
У Кропивницькому 11 переселенців з 21 покинули готель "Турист", де два місяці жили безкоштовно. Виселитись їх попросили минулого тижня, бо грошей в готелю немає. Де нині вони мешкають та на яких умовах живуть ті, що лишились.
Життя в реабілітаційному центрі
П'ятеро переселенців з готелю переселили у реабілітаційний центр для дітей з інвалідністю у Кропивницькому. Одна з них – жителька Миколаївської області Світлана Бондаренко. Жінка має інвалідність та потребує послуг гемодіалізу. "Ми мешкаємо та харчуємося тричі на день безкоштовно. Тут нам і до лікарні ближче".
Директорка реабілітаційного центру для дітей з інвалідністю Лілія Місюня розповіла, готують для людей за власні гроші, допомагають благодійники.
Де живуть ще шестеро переселенців, радниця голови обласної адміністрації з питань переселенців Валентина Кулачко, сказала, не знає. Їм почали пропонувати житло місцеві жителі.
Як живуть ті, хто залишився у готелі
З переселенцями, які лишились жити, уклали угоди, сказала керівниця готелю Ірина Шевченко. "Люди не будуть платити, як за готель. Оренда однієї кімнати, наприклад, обійдеться 2 500 гривень".
У готелі залишився переселенець з Харкова Віталій Калашник. Два місяці чоловік не платив, але з 10 травня умови проживання змінились. Залишився, бо запропонували роботу. "За умовами договору, плачу за електропостачання та за воду. Я тут вже працюю електриком".
На таких умовах можуть прийняти 35 переселенців.
Як погасять борг
Переселенців попросили виселитись з готелю до 10 травня, бо за два місяці їхнього проживання накопичився борг 606 тисяч гривень. Ірина Шевченко пояснила, коли заселяли, в обласному штабі обіцяли укласти угоду з готелем про оплату проживання. Але не розрахувались. Запропонували під час війни в країні проявити патріотизм. "У майбутньому з міською владою ми будемо співпрацювати, але спочатку це буде договір, а потім все інше".
"Те, що зробив готель "Турист" – прийняв внутрішньо переміщених осіб, то за це їм велика подяка. Але так складається ситуація, що обласна військова адміністрація не може укласти з ними договір, тому їм треба проявити якийсь патріотизм", – сказала радниця голови обласної адміністрації Валентина Кулачко.
Як розрахуватись з боргами, вихід знайшли, сказала Ірина Шевченко. Приватне акціонерне товариство "Турист" входить до мережі готелів "Укрпрофтур" (це об'єднання приватних готелів). "Ми звернулись до штабу мережі за допомогою. Нам не відмовили і надали безоплатну допомогу – 300 тисяч гривень. Ми змогли погасити борги: комунальні і податки. І ще обговорюється, що в майбутньому штаб мережі буде нам допомагати".
За посилання на https://suspilne.media/