Загружаем курсы валют от minfin.com.ua

Новини


Категорії
СОДА В ЛІКАРСЬКОМУ ХАЛАТІ

* Смак соди, розчиненої у молоці, з дитинства знайомий кожному. І на сьогодні це найкращий засіб для пом’якшення кашлю – сода чудово розріджує мокроту. Лікарі рекомендують розвести чайну ложку соди в киплячому молоці та вживати на ніч.

* Тим, хто не любить або не переносить молоко з содою, при кашлі допоможуть інгаляції з содовим розчином – столова ложка на літр киплячої води.

* Утамувати біль у горлі під силу полосканню розчином харчової соди – 2 чайні ложки на  склянку теплої води. Полоскати горло потрібно 5-6 разів на...

ІНКОЛИ МИ ЗГАДУЄМО ТЕ, ЧОГО НЕ БУЛО

Спогади  про щасливе дитинство або хвилюючий курортний роман можуть підтримати людину в тяжку хвилину. Однак, на думку вчених, багато подій, про які ми згадуємо з особливою ніжністю, ніколи не відбувалися в дійсності.

Психологи виявили, що кожна п’ята людина згадує випадки зі свого життя, яких не було. Цей висновок зайвий раз підтверджує, що людська пам’ять дуже «примхлива»: двоє осіб, згадуючи про одну і ту ж подію, можуть сперечатися до хрипоти, наскільки їхні спогади відрізнятимуться один від одного.

Учені...

УЗИМКУ – ЯК СВІЖА

Моркву помити, почистити, видалити пошкоджені місця. Коренеплоди нарізати соломкою чи кубиками (можна потерти на тертці), покласти в пластмасовий контейнер із кришкою й до морозилки.

Можна заморожувати моркву й так. Покласти кубики моркви у відділення контейнера для заморожування льоду, налити води, дати замерзнути. Кубики, що утворилися, викласти у поліетиленовий пакет і знову до морозилки. Заморожування моркви у такий спосіб більш трудомістке, ніж у першому випадку, але кубики кращі у використанні. Взяв необхідну кількість і вкинув...

«БІБЛІОТЕКА ПІД ЗЕЛЕНИМИ ВІТРИЛАМИ» ЗАЧИНЯЄТЬСЯ

24 вересня завершує роботу літній читальний зал «Бібліотека під зеленими вітрилами» ОУНБ ім. Чижевського. Він працює у парку відпочинку «Ковалівський». Останньої вересневої суботи у читальному залі буде  презентовано роман класика шотландської літератури Роберта Стівенсона «Острів скарбів». Особлива увага цього дня буде приділена, звичайно ж, дітям – для них розваги, розмальовки, ігри й ін.

Працюватиме читальний зал із 16.00 до 19.00.

РОЗПОЧАЛИСЯ "ВЕРЕСНЕВІ САМОЦВІТИ"

46-й фестиваль театрального мистецтва "Вересневі самоцвіти" пройде на Кіровоградщині з 20 по 25 вересня. Свято розпочалося сьогодні в обласному театрі ляльок виставою Черкаського театру "Білосніжка та сім гномів". Головні урочистості відбудуться 24 вересня території хутора "Надія". Наступного дня святкування продовжиться у селі Арсенівка Новомиргородського району. 

7 ОСІБ НА ОДНЕ МІСЦЕ

Станом  на  1 вересня  2016  року  в   центрах   зайнятості  області було зареєстровано  13,9 тис. безробітних громадян, майже кожен другий безробітний живе у сільській місцевості. Кількість вакансій у базі даних центрів зайнятості області становила 1900. На одну  вакансію претендувало  7  осіб. Є попит на кваліфікованих робітників з інструментом,  робітників з обслуговування, з експлуатації технологічного  устаткування, складання   устаткування і машин та на працівників сфери торгівлі й послуг.

ОНОВИЛИ ШКОЛУ

У Бобринці відбулися урочистості з нагоди відкриття оновленої будівлі НВК «Бобринецька гімназія - загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1". Це результат реалізації мікропроекту Українського фонду соціальних інвестицій покращення умов надання освітніх послуг для громади міста Бобринця. У навчальному закладі були замінені 259 вікон на енергозберігаючі на суму більше 4 млн грн. Кошти на реалізацію проекту були виділені урядом Німеччини. Внесок громади та місцевого бюджету у реконструкцію школи склав 814 тис. грн, або 20% від загальної ...

ЩАСТЯ ВИХОВУВАТИСЬ В СІМ’Ї
Щастя виховуватись в сім’ї

Щастя для дітей – виховуватись в сім’ї. Але на превеликий жаль, є сім’ї, в яких батьки з тих чи інших причин не виконують свої обов’язки належним чином. Допомогти таким сім’ям – мета роботи спеціалізованого формування «Служба соціальної підтримки сімей»  Знам’янського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, черговий виїзд якого відбувся на територію Цибулівської сільської ради. До роботи із сім’ями були залучені: працівники у справах дітей міського відділу поліції та служби у справах...

УМІННЯ ГОВОРИТИ «НІ»
Уміння говорити «ні»

В результаті потрапляння дитини в ту чи іншу компанію починається підлаштовування під правила поведінки знайомих. Лідерами в таких компаніях звичайно є впевнені в собі, нахабні діти. Бажаючи знайти авторитет лідера, дитина підсвідомо копіює елементи його поведінки і його переконання. Який же правильний шлях захисту  від негативного впливу вулиці? 

З метою профілактики негативних явищ у молодіжному середовищі, запобігання моральної деградації та ознайомлення дітей із законодавством України,  спеціаліст І категорії  Знам’янського...

РИНКОВІ ПИТАННЯ
Ринкові питання

У Знам’янці під головуванням депутата міської  ради С.Кліпацького, за участі міського голови С.Філіпенка, секретаря міської ради Н.Клименко, першого заступника міського голова В.Загородньої, заступника міського голови з питань діяльності виконавчих органів С.Гребенюка відбулося засідання постійної комісій міської ради з питань споживчого ринку, підприємництва та правової політики.

Голова постійної комісії з питань споживчого ринку, підприємництва та правової політики С.Кліпацький запропонував розглянути питання стосовно...

ПООБІЦЯЛИ ПЕРЕГЛЯНУТИ
Пообіцяли переглянути

Нещодавно працівники Знам’янської кримінально-виконавчої інспекції ст. інспектор КВІ О.Боршош та психолог Н.Лепеть  організували для підоблікових осіб екскурсію до міської Знам’янської бібліотеки-філії №3, де її завідувачка, Л.Ноздра провела лекцію-бесіду на тему: «Книга, як шлях до саморозвитку». Про це повідомляє начальник Знам’янського РВ КВІ М.Марула.

Л.Ноздра зазначила, що самовдосконалення людини проходить, як правило, протягом усього життєвого шляху, усвідомлено і постійно, що формує нові особисті якості, й...

МОБІЛЬНИЙ СОЦІАЛЬНИЙ ОФІС
Мобільний соціальний офіс

У Знам’янському районі відбулася зустріч мешканців сіл Суботці та Казарні зі спеціалістами «мобільного соціального офісу».

Під час прийому у с.Суботці заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Н.Запісочна надала консультації громадянам з питання призначення житлової субсидії за новим порядком та усіх видів державної допомоги. Здійснила прийом документів для призначення державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, допомоги на дітей одиноким матерям та житлових...

ПЛАТА ЗА ВОДУ ДО КІНЦЯ РОКУ ЗРОСТЕ

Кабмін заборонив органам місцевої влади встановлювати тарифи на комунальні послуги нижчі за їх собівартість, повідомила О.Довжук. В іншому разі збитки комунальних підприємств відшкодовуватимуться з місцевих бюджетів. Найбільш заниженими зараз є тарифи на водопостачання та водовідведення, які покривають витрати водопостачальників лише на 70-75%. Тож до кінця нинішнього року планується збільшити плату за воду. 

ДО ЗИМИ МАЙЖЕ ВСЕ ГОТОВО, ЗАПЕВНЯЄ ВЛАДА

Рівень підготовки господарського комплексу області до зими становить 95-100%, повідомила на колегії директор департаменту ЖКГ ОДА О.Довжук. За її словами, акти про готовність до зими вже одержали 3588 житлових будинків (94% житлового фонду). Лімітів споживання газу для теплопостачальних підприємств цьогоріч не передбачено, головне, вчасно розраховуватись за блакитне паливо. 

ГОЛОВУ ОДА НЕ ВЛАШТОВУЄ РІВЕНЬ ЗАРПЛАТИ

Упродовж січня - серпня 2015 року середня зарпалата на Кіровоградщині становила 3037 грн. У липні вона склала 3500 грн, зокрема в аграрному секторі економіки – 3700 грн. С.Кузьменко вважає, що така зарплата на сьогодні є низькою, тож домагатиметься її зростання до 4000 грн.  

ЗУПИНКА ЗАВОДІВ "КРЕАТИВУ" ОБЕСКРОВИЛА ПРОМИСЛОВІСТЬ ОБЛАСТІ

Протягом нинішнього року в області за рахунок простоїв на підприємствах промислової групи «Креатив» на 46% зменшились обсяги виробництва в оліє-жировій промисловості. Раніше ця галузь забезпечувала половину усього промислового виробництва області. Про це повідомив голова ОДА С.Кузьменко під час свого звіту на колегії облдержадміністрації.  

ЗАТВЕРДИЛИ ВИБОРЧІ ОКРУГИ

Кіровоградська міська виборча комісія своєю постановою утворила виборчі округи з виборів депутатів Кіровоградської міської ради на місцевих виборах 25 жовтня 2015 року та затвердила їх єдину нумерацію.

 

Поділ на округи обласного центру здійснений з урахуванням відомостей Державного реєстру про кількість виборців, які проживають на території Ленінського і Кіровського районів міста Кіровограда, та рішень Ленінської і Кіровської районних виборчих комісій про утворення виборчих округів з виборів депутатів районних рад на...

МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ ОНУФРІЙ (БЕРЕЗОВСЬКИЙ) У КІРОВОГРАДІ
 Митрополит Київський і всієї України Онуфрій (Березовський) у Кіровограді

Сьогодні, в день православного свята- Різдва Пресвятої Богородиці новообраний керівник Української Православної Церкви  митрополит Онуфрій (Березовський) очолив Божественну літургію та освятив Благовіщенський храм,що побудований біля пам'ятника Ангела- хранителя. З нагоди престольного свята в Кафедральному соборі- очолював Всенічне бдіння.На святі були присутні високопреосвященний митрополит Бориспільський та Броварський Антоній,високопреосвященний Пантелеімон архієпископ Івано-Франківський і Коломийський,високопреосвященні:...